Prawidłowo wypozycjonowania folia lub szkło? Z Fit-In to proste;)

Wpisane przez: Karina Jechura | w dn. 29, Sierpień, 2017 o godz. 15:25

Tym razem postanowiłam wziąć na tapetę pewne naklejki, które są z nami stosunkowo niedługo, ale od czasu gdy tylko się pojawiły, nie wyobrażam sobie bez nich montażu naszych produktów. Czy już wiecie co mam na myśli? 🙂 Chodzi o naklejki pozycjonujące Fit-In™!
Chcielibyście, żeby Wasza folia lub szkło było prawidłowo wypozycjonowane na ekranie? Aby żadna z krawędzi nie była przesunięta, a margines między jedną i drugą stroną pozostał taki sam? Jeśli tak, to skorzystajcie z naklejek pozycjonujących Fit-In!

Czytaj dalej...

CO TO JEST Fit-In™?

Zacznijmy od początku. Ci z Was, którzy używają naszych produktów od dawna, wiedzą, że naklejki pozycjonujące, nie były z nami od zawsze. Na rok 2015 planowaliśmy wprowadzenie nowych produktów 3mk®, a tym samym chcieliśmy zmienić w nich coś więcej! Od zawsze dążymy do tego, by montaż naszych produktów był maksymalnie łatwy i szybki. Wpadliśmy więc na pomysł stworzenia czegoś, co raz na zawsze zakończy problem, który spędzał naszym użytkownikom sen z powiek, a który związany był z krzywo zamontowanym produktem na ekranie. I tak oto powstały Fit-In™.
Wiedzieliśmy, że muszą być one integralną częścią produktu, tak, by prawidłowo spełniały swoje zadanie oraz, że ich warstwa klejąca powinna być odpowiednio zabezpieczona. Podobne rozwiązanie zastosowaliśmy w przypadku listków Dust-Fix™ o których pisaliśmy tutaj. Nasze naklejki pozycjonujące są przezroczyste, a wszystko po to, by widzieć co się pod nimi znajduje. Ułatwia to montaż i ustawienie folii/ szkła względem czujników.
Na rynku są dostępne produkty, które również posiadają naklejki, a ich celem jest ułatwienie aplikacji. Jednak nasze zestawy wyróżnia fakt, iż są w nim dwie naklejki, przez co spełniają swoje zadanie. Zastosowanie jednej naklejki na środku na nic się nie zdaje, ponieważ przy dużych ekranach nadal można przesunąć produkt i krzywo go zamontować (tak jak na rysunku poniżej). 🙂

JAK ICH UŻYĆ?

Miejska legenda głosi, że dzięki Fit-In, montaż produktów jest prostszy o 51,04%, a samo korzystanie z nich jest niczym przygotowanie bułki z masłem - bardzo łatwe. Jeśli zastanawiacie się dlaczego, to już tłumaczę. 🙂
Na początku należy przyłożyć folię/ szkło do ekranu i dopasować górną część względem otworów na głośnik, kamerę i czujniki. Jest to bardzo ważny etap, ponieważ warunkuje on finalne powodzenie aplikacji. Krzywe przyklejenie Fit-In™ do obudowy, powoduje, że produkt będzie krzywo zamontowany na ekranie, a naklejki na nic się zdają. Dlatego właśnie w tym pierwszym kroku, należy zachować ostrożność. Gdy już odpowiednio ustawimy produkt, to należy przytrzymać go i zdjąć przezroczysty podkład z naklejki przyklejając ją do boku telefonu. W analogiczny sposób trzeba zrobić z dolną naklejką. W dalszej kolejności należy podnieść produkt i wyczyścić ekran z zabrudzeń za pomocą ściereczki, która znajduje się w zestawie. Później zdjąć warstwę zabezpieczającą za pomocą Dust-Fix 1 i położyć folię/ szkło na ekranie.
Pozostałe powietrze, możecie wypchnąć za pomocą specjalistycznej Anti-Buble Card™, która jest elementem produktów 3mk®. Nawet, jeżeli na tym etapie widzicie, że pod naklejkami Fit-In™ znajduje się powietrze (przykładowe zdjęcie poniżej), to się nie martwcie, bo po zdjęciu ostatniej warstwy wszystko będzie prawidło przylegać.


Następnie za pomocą Dust-Fix 3 należy zdjąć ostatnią warstwę wierzchnią wraz z naklejkami Fit-In™ i gotowe!

Jeżeli (podobnie jak ja), jesteście wzrokowcami, a powyższa instrukcja nadal Was nie przekonuje, to koniecznie obejrzyjcie na nasz filmik, w którym pokazujemy jak prawidłowo użyć Fit-In™, by produkt był dobrze zamontowany na Waszym urządzeniu.

Sami widzicie, jakie to proste. Dzięki temu, że naklejki pozycjonujące są częścią produktu, zawsze możecie mieć pewność, że znajdują się po właściwej stronie. Aby zapewnić żywotność ich substancji klejącej, zabezpieczyliśmy ją specjalnym podkładem, który powoduje, że możecie ich użyć w dowolnym momencie.
Długo pracowaliśmy nad odpowiednią elastycznością naklejek. Zbyt miękkie łatwo by się rozciągały, a za sztywne, nie przylegałyby do obudowy. Udało nam się jednak znaleźć złoty środek, tak by spełniały swoje zadanie. Podkład na naklejkach, kilka miesięcy temu się nieco zmienił. Wcześniej był biały a obecnie jest przezroczysty, ale spokojnie jest na pewno! 😉 Dzięki takiej drobnej zmianie, Fit-In™ są jeszcze bardziej trwałe przez co doskonale przylegają do każdej obudowy telefonu.
Myślę, że istotną dla Was informacją jest również to, że nasze Fit-In™ są produkowane w Polsce! Dzięki temu, możemy mieć realny wpływ na ten produkt i szybko wprowadzać w nim zmiany.

Wielokrotnie obserwowałam swoich kolegów w pracy, gdy aplikowali produkty 3mk na swoich urządzeniach. Okazuje się, że każdy robi to nieco inaczej. Niektórzy pozycjonując folię/ szkło trzymają telefon w dłoni, a inni przesuwają urządzenie na krawędź stołu, po to, by od raz przykleić je do obudowy. Są też tacy, którzy w ogóle nie używają naklejek Fit-In™, ale to są osoby z Działu Projektowania (oni montują z zamkniętymi oczami!), dlatego nie są tutaj dobrym przykładem. 😉
Jestem ciekawa, jakie Wy macie doświadczenia w aplikacji folii i szkieł? Czy próbowaliście montować kiedyś bez użycia naklejek pozycjonujących? A może znacie inne „domowe” sposoby, by Wasz produkt był idealnie zamontowany na ekranie? Chętnie poczytam Wasze historie, dlatego zachęcam do podzielenia się nimi w komentarzach!

W JAKICH PRODUKTACH ZNAJDZIECIE Fit-In?

Listki pozycjonujące znajdziecie w większości produktów 3mk®. Wyjątkiem jest elastyczna folia ARC (więcej o tym produkcie przeczytacie tutaj) oraz szkło hartowane HardGlass Max (więcej o tym produkcie przeczytacie tutaj). Jeżeli chodzi o szkło hartowane, to ze względów technologicznych niemożliwe jest zamontowanie listków pozycjonujących. Szkło znajduje się na specjalnym podkładzie, który zabezpiecza je przed pęknięciem i chroni jego warstwę klejącą. Filmik z montażu tego produktu znajdziecie tutaj.
W przypadku ARC nie ma potrzeby stosowania Fit-In™, ponieważ montaż tej folii przebiega czteroetapowo. Dzięki temu przesunięcie folii jest praktycznie niemożliwe. Filmik z montażu tego produktu znajdziecie tutaj.
W HardGlass naklejka pozycjonująca jest nieco inna. Wszystko dlatego, że ten rodzaj ochrony nie posiada trzeciej warstwy zabezpieczającej. Naklejki są przyklejone bezpośrednio do szkła. Po wypozycjonowaniu go na ekranie, zdjęciu pierwszej warstwy ochronnej i finalnym montażu, należy odkleić Fit-In™. Ułatwia to górna część naklejki, która nie posiada substancji klejącej. Wystarczy za nią pociągnąć i gotowe! Szkło prawidłowo zamontowane i wypozycjonowane.
W poniższej tabelce przedstawiam Wam, w których produktach znajdziecie listki Fit-In™.

PRODUKT Fit-In
SHIELD TAK
MATTE TAK
HD+ TAK
ARC NIE
ARC 3D NIE
FlexibleGlass TAK
FlexibleGlass 3D TAK (dotyczy szkła na ekran)
HardGlass TAK
HardGlass 2 TAK

Mam nadzieję, że dzięki temu wpisowi, udało mi się Was przekonać, że listki pozycjonujące są niezbędnym gadżetem każdego montażysty, który chce mieć spokojną głowę. 🙂 Dzięki nim, montaż jest zdecydowanie krótszy i łatwiejszy, a produkt prawidłowo wycentrowany na ekranie. Na poniższej grafice, przedstawiam Wam najważniejsze informacje dotyczące tego elementu produktów 3mk®.

Dzięki za uwagę i do następnego wpisu. 😉
Trzymka, Karina z 3mk