Elastyczna folia ochronna na zakrzywione wyświetlacze

Wpisane przez: Malwina Stodolna-Jacyno | w dn. 27, Listopad, 2014 o godz. 15:53

Jak zabezpieczyć przed zarysowaniem urządzenie z wygiętym wyświetlaczem?

Do niedawna urządzenie z zagiętym wyświetlaczem było nie tylko źródłem radości ale i udręki dla jego właściciela. Gdzie przyczyna udręki? W prostej linii, taki zagięty, wygięty wyświetlacz bardzo trudno jest dodatkowo zabezpieczyć - niezbędna jest
w tym celu jest elastyczna folia ochronna na zakrzywione wyświetlacze. Producenci prześcigają się w projektowaniu nowych zakrzywionych powierzchni, a standardowe folie ochronne nie nadają się do ich całkowitego pokrycia.
Ale nie tylko o wyświetlaczach mowa, w przypadku wielu urządzeń, równie ważne jest zabezpieczenie obudowy np. telefonu, przed ewentualnym zarysowaniem, które uroku nie dodaje.

Ta kwestia spędzała nam sen z powiek przez długie miesiące. Biorąc pod uwagę bum związany z wszelkiego rodzaju wearables, sprawa stała się wyjątkowo ważna i pilna. Urządzenia takie jak smartwatch`e są szczególnie narażone na zarysowania i uszkodzenia związane z użytkowaniem, a do tego są bardzo silnie profilowane, trudno wręcz natrafić na egzemplarz, który nie posiada wygiętego wyświetlacza. Przez ponad rok testowaliśmy i ulepszaliśmy różne rozwiązania, aż wreszcie byliśmy w stanie zaoferować folię, która bardzo dobrze dopasowuje się do zastosowania na wygiętych wyświetlaczach małych urządzeń, takich właśnie jak wearables.

1

3mk Solid Smartwatch, bo to o niej mowa, to folia ochronna, która swoimi właściwościami, charakterystyką i sposobem montażu różni się od innych folii ochronnych 3mk. To obecnie jedyna folia z pamięcią materiału, która przylegnie do wygiętego zegarka. Jest to produkt przeznaczony do zastosowania właśnie na wygiętych i zakrzywionych płaszczyznach.

Jakie właściwości posiada elastyczna folia ochronna ?

Elastyczna folia ochronna na zakrzywione wyświetlacze - 3mk Solid Smartwatch, posiada własność absorpcji drobnych zanieczyszczeń, paproszków i innych drobin, które w trakcie montażu mogą dostać się pod powierzchnię folii. W przypadku tego modelu folii nie ma co prawda możliwości użycia listków Dust-Fix celem oczyszczenia folii w trakcie montażu, jednak folia bardzo dobrze radzi sobie z neutralizowaniem ich widoczności (pod warunkiem jednak, że są to drobne zanieczyszczenia).
Jeśli po zamontowaniu folii widoczne są drobne zanieczyszczenia, folia w ciągu 24-48h wchłonie je i zniweluje ich widoczność. Jest to z pewnością olbrzymie udogodnienie, które usprawnia montaż.

Podobne właściwości folia 3mk Solid Smartwatch prezentuje w przypadku małych bąbli powietrza. Wszystkie bąbelki, których nie uda się usunąć po zamontowaniu folii zostaną usunięte dzięki jej półprzepuszczalnym właściwościom. Bąbelki powietrza zatrzymane pod folią samoczynnie znikają w czasie 24-48 godzin. Radzimy jednak usunąć większe pęcherze i bąble powietrza, których wypchnięcie nie stanowi problemu.

Kolejną cechą charakterystyczną folii 3mk Solid Smartwatch jest zastosowanie silniejszej niż w przypadku innych folii ochronnych 3mk substancji klejącej. Folie ochronne na zegarkach i innych zakrzywionych powierzchniach są bardziej narażone na zadarcia, wzmocnienie przyczepności powłoki ochronnej sprawia, że folia 3mk Solid Smartwatch lepiej przylega do wygiętej powierzchni urządzenia i zmniejsza ryzyko zadarcia.

20141027_101428

Czym różni się montaż folii na wygięte wyświetlacze od montażu standardowych folii 3mk?

Nie da się ukryć, że użytkownicy przyzwyczajeni do standardowej aplikacji folii 3mk, znajdą kilka różnic w sposobie nakładania tej folii.

Jak zamontować 3mk Solid Smartwatch?

1: przygotuj urządzenie do montażu, oczyść je z zabrudzeń,

Montaż folii 3mk Solid Smartwatch radzimy przeprowadzić w warunkach temperatury pokojowej, niskie temperatury mogą utrudnić właściwe zamontowanie folii. Dlatego też folia powinna w momencie montażu mieć temperaturę zbliżoną do temperatury pokojowej.

2: zdejmij częściowo warstwę ochronną oznaczoną listkiem z numerem 1,

Warstwę numer 1 należy zdejmować ostrożnie ponieważ wysoka elastyczność 3mk Solid Smartwatch wymaga dokładnego oddzielenia warstwy ochronnej od folii właściwej, zbyt szybkie zdjęcie warstwy oznaczonej listkiem numer jeden może nie doprowadzić do usunięcia nie tylko warstwy ochronnej, ale i folii właściwej.

3: uważnie nałóż folię na powierzchnię, po zamontowaniu folii wprowadzenie korekty położenia nie jest możliwe,

Ze względu na silne przywieranie folii do powierzchni, możliwe jest jednokrotne przyłożenie folii do zabezpieczanej powierzchni. Zdjęcie folii po jej wstępnym nałożeniu skutkować będzie zdeformowaniem folii lub zmniejszeniem jej przyczepności. Bardzo istotne jest więc dokładne i ostrożne nałożenie folii na zabezpieczaną powierzchnię.

Oczywiście zdjęcie 3mk Solid Smartwatch z urządzenia nie stanowi problemu, jednak ze względu na elastyczne właściwości, folia raz zdemontowana nie powinna zostać użyta do ponownego nałożenia, ponieważ mogła zostać zdeformowana.

4: bąbelki powietrza usuń przed zdjęciem warstwy ochronnej z numerem 3, wypychanie ich spod folii poz zdjęciu warstwy ochronnej z numerem 3, może prowadzić do uszkodzenia folii,

Wypchanie większych bąbli powietrza i odpowiednie wygładzenie folii jest zdecydowanie łatwiejsze do przeprowadzenia na zamontowanej warstwie z listkiem numer 3.

5: za pomocą suchej ściereczki dociśnij folię po całym jej obwodzie, następnie ostrożnie zdejmij warstwę ochronną oznaczoną listkiem numer 3,

6: jeśli na powierzchni  folii widoczne są bąbelki powietrza, należy je pozostawić, znikną po 24-48h.

Powierzchnia folii tuż po montażu może wydawać się odrobinę "tępa", efekt ten jednak zniknie po kilku dniach użytkowania.
Aby przyspieszyć jego zniknięcie polecamy użyć żelu 3mk. Odrobinę żelu należy nanieść na ściereczkę i mokrą ściereczka delikatnie przetrzeć powierzchnię folii.

Gotowe 🙂