Bąbelkowy zawrót głowy – w jaki sposób pojawiają się pęcherzyki powietrza na folii ochronnej?

Jak to się stało, że na świeżo nałożonej folii ochronnej pojawiły się pęcherzyki powietrza ?
A skoro już się pojawiły to czy można się ich pozbyć?
Jeśli tak to w jaki sposób?
Pytanie rodzi kolejne pytanie, zatem nie traćmy czasu i przejdźmy do meritum.

 

 

Nowy sprzęt – jak uchronić go przez zarysowaniem

Pisaliśmy o nerwicy aplikacyjnej, dziś pora podejść do tematu metodycznie.  Zacznijmy od początku, bowiem najlepiej zaczynać w ten właśnie sposób.

Nabyliśmy właśnie nowy sprzęt, czy to smartphone’a czy to tablet i jesteśmy najszczęśliwszymi osobami pod słońcem. Czym prędzej pędzimy z nabytkiem pod pachą, chcąc wypróbować jego możliwości w domowych pieleszach, ale zaraz, chwileczkę… Ogarnia nas przemożny lęk. Przecież dookoła czyha tyle niebezpieczeństw, gotowych skrzywdzić wyświetlacz. Co zrobić jak, jak się bronić?

Zobacz też inny artykuł o pęcherzykach powietrza pod folią ochronną (kliknij).

 

Bądź bohaterem w swoim domu – zamontuj folię

I tu z pomocą przychodzą folie ochronne. Brak cierpliwości pcha nas do sklepu z akcesoriami gsm, bardziej wytrwałe jednostki zamawiają w internecie i czekają na przesyłkę. Mija kilka dni, do drzwi puka listonosz, czasami kurier lub odbieramy swoją przesyłkę w paczkomacie. I oto nadchodzi decydujący moment, moment montażu. Czytamy instrukcję, oglądamy filmik, uzbrojeni w wiedzę i pełni optymizmu przechodzimy do działania.

Coś poszło nie tak?

Jakież jest nasze zdziwienie, a czasami wręcz przepełnia nas sroga irytacja. Jak to, dlaczego? Przecież cały proces zrobiony wg instrukcji! Wszystko powinno być jak należy. A folia zamiast gładko przylegać do wyświetlacza, wygląda jak zaatakowana przez rój pszczół. Pełno na niej bąbelków i pęcherzyków powietrza. Czy możemy coś z tym zrobić? Otóż tak!

Bąbel pęcherzykowi nierówny

Pęcherze pod folią to nic innego jak powietrze, które z powodzeniem można wyprowadzić na zewnątrz. I nie potrzebujemy do tego żadnych specjalnych urządzeń i sposobów. Wystarczy ściereczka, która została dołączona do zestawu i nasze zwinne palce 🙂
Przykładamy ściereczkę do telefonu tuż przy powstałym pęcherzyku i wypychamy go do najbliższej krawędzi. Nic prostszego! 🙂

okok2

 

Bąbel nie jedno ma imię

Ale nie tak szybko. Jest jeszcze druga odmiana bąbli, która jest trochę trudniejsza do pozbycia. Chodzi o pęcherzyki powietrza powstałe w wyniku przyklejenia drobinek kurzu do spodu folii. Być może niedokładnie wyczyściliśmy ekran przed aplikacją, a może winny jest paproszek, który osiadł w czasie między czyszczeniem ekranu, a nakładaniem folii? Nieważne, nie wracajmy do tego. Bo oto w pogotowiu jest listek Dust-fix gotowy do działania.

Odrywany białą warstwę zabezpieczającą podnosimy folię najbliżej miejsca, w którym rozgościł się paproszek i lepką stroną listka usuwamy go na dobre z powierzchni folii. O pęcherzyku powietrza możemy zapomnieć (więcej o używaniu Dust-Fixa tu: artykuł 1 i tu: artykuł 2 ).

ok3ok4

 A co jeśli Dust-Fix to za mało?

Załóżmy, że folia spada na ziemię i to warstwą klejącą do dołu. Wtedy pęcherzyków może być bardzo dużo (zobacz zdjęcia w notce pisanej przez Malwinę w maju 2014: kliknij  tu).  W takiej sytuacji wydaje się, że folia nadaje się tylko do śmieci. Ale to nieprawda, bo zawsze można ją uratować.
Wystarczy zastąpić Dust-Fixy bardzo delikatną taśmą biurową.  Zobaczcie to na filmach:

1. http://youtu.be/d9x7W3p6x5E

2. http://youtu.be/B-fSNwq-MSk (doskonale pokazane jak poradzić sobie z wielką ilością zabrudzeń. Tylko muzyka w tle jest katorgą – wyłącz głośniki 😉 ).

 

Happy end

Po operacji Dust-Fixem możemy spać spokojnie. Folia ochronna leży gładko na urządzeniu, a jego wyświetlacz jest pod ochroną. Nie ma żadnych szpecących pęcherzyków powietrza. Ach! Jak cudownie jest się cieszyć jego możliwościami i nie martwić się ryskami! 🙂

Taki mały rym na koniec. 🙂  

  ok5

Zatem do dzieła, niech nie straszne wam będą bąble czy pęcherze powietrza pod folią ochronną, ściereczka i listek Dust-Fix stoją na straży.

 

 

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *